РАСПОРЕД НАСТАВЕ ТОКОМ ВАНРЕДНОГ СТАЊА

Министарство просвете, науке и технолошког развоја | Република Србија

1razred    2razred    3razred    4razred

5razred    6razred    7razred    8razred

Распореди наставе за основну школу

МД „АРХИМЕДЕС“ још од 2005. године организује математичко такмичењe „Мислиша“ у Србији.
Национално математичко такмичење "Мислиша", по десети пут, одржано је 12. марта 2015. године у 625 школа широм Србије уз учешће 49.232 ученика (од 2. разреда основне до 4. разреда средње школе). Ученици су у току 75 односно 90 минута у својим школама решавали тестове са занимљивим математичким задацимa, првенствено логичко-комбинаторног карактера у складу са програмом математике и по мери ученика.

Ученици наше школе су и ове године учествовали и освојили завидне резултате. Укупно је учествовало 87 ученика II, III, IV, и VII разреда.

Табеларни преглед награђених и похваљених ученика:

разред

седми

Делић Стефан

похвала

Сви учесници такмичења су добили сертификате о учешћу на такмичењу а ученик који је освојио II место диплому и пригодни поклон . Ученици који су освојили IV место похвале.
Школа је и ове године добила захвалницу за учешће на такмичењу и спровођење истог у школи.
Као и ранијих година такмичење је веома успешно организовано и спроведено захваљујући жељи и ентузијазму пре свега учитеља наше школе.
Надам се да ћемо и следеће године учествовати и да ће се  још више ученика пријавити за математичко такмичење чији је мото  математика за све (или бар за већину).

Координатор  такмичења:

Видосава Тадић