09.09.2013.

У Београду, на Ади Циганлији, 7. и 8. септембра ове године одржано је Првенство Балкана у Веслању за млађе категорије.
Ово је највећи и најјачи регионални скуп јуниора и кадета на планети, на којем је учествовало преко три стотине такмичара из седам земаља.

Српска репрезентација освојила је укупно девет медаља – једну златну, три сребрне и пет бронзаних.

Веслачице ВК „Чуруг", Зорица Мрђа и Јована Станивук (ученица 8. разреда ОШ „Ђура Јакшић“) првог дана такмичења у конкуренцији јуниорки у четверцу са веслачицама из ВК Палић и ВК Зренекс освојиле су бронзану медаљу.
Другог дана, поново Зорица и Јована, у дубл скулу за јуниорке, освојиле су  бронзану медаљу за репрезентацију Србије.

Веома смо поносни на наше Чуружанке, посебно на Јовану Станивук која је још увек ученица наше школе. Овим путем их похваљујемо и у име целе школе честитамо им на великом успеху.

VESLANJE1
     23.09.2013.

Претходног викенда, 21. и 22. септембра, у Београду, на Ади Циганлији  одржано је  Државно првенство у веслању, где су ученици наше школе остварили велики успех:
I дан:

• Јована Станивук VIII2 – прво место у скифу за пионирке
  • Милана Марков VIII3 и Александра Стојшић VIII1 – друго место у дублу за пионирке
  • Обрад Сувајац VIII3 и Владимир Тонтић VII2 – треће место у дублу за пионире
  • Милана Клепић VII3 и Адриана Микулић VI2 - треће место у дублу за пионирке

II дан:

• Јована Станивук VIII2 – прво место у скифу за кадеткиње
  • Љиљана Јошић и Александра Стојшић VIII1 – прво место у дублу за кадеткиње.

Честитамо свим овим ученицима на оствареном успеху.