"ЧАРОЛИЈЕ ОД ПАПИРА"

У оквиру “Дечије недеље” од 8. до 11.октобра 2013.године одржана је изложба ученика Стефана Делића VI4 одељења.

Организатор изложбе је професор историје Александра Драгић, уједно и одељенски старешина ученика Стефана Делића.

Циљ изложбе је показати ученицима добре стране коришћења интернета, квалитетно проведеног и искоришћеног слободног времена.

Изложба је обухватала широк спектар фигура израђених од папира, углавном техником оригами. Ово је изузетно занимљива техника рада, која може да се примени код ученика свих узраста.

Сви посетиоци ове изложбе имали су прилику да погледају изложене предмете, разговарају са аутором изложбе и опробају се у изради фигура од папира. Посете су углавном организоване групно по одељењима. Ученици свих зрасних група су били одушевљени изложбом. У току изложбе вођен је разговор између васпитача, учитеља и наставника о могућности примене оригамија у настави и постигнут је договор да се у току школске године организује неколико радионица за израду фигура оригами техником.