„МИСЛИША 2010“

Популарно Математичко такмичење „Мислиша“ које је, уз сагласност Министарства просвете по пети пут организовало Мастематичко друштво „Архимедес“ из Београда (по угледу на Међународно такмичење „Кенгур без граница“) одржано је 18.3.2010. у 440 основних и средњих школа. Учествовало је 33232 ученика. Тај дан је у школама био својеврсни математички празник.

На такмичењу је учествовало 68 ученика наше школе. Из 2. Разреда 11 ученика, из 3. разреда 40 ученика, из 4. разреда 12 ученика, из 5. разреда 2 ученика и из 7. разреда 3 ученика.

Ученици 3. разреда: Станко Кекић III2(77 бодова), Жарко Васин III4 (79 бодова) и Владимир Радмило III4 (86 бодова) остварили су сјајне резултате и освојили похвале од Математичког друштва „Архимедес“. Сви остали учесници такмичења добили су сертификате о учешћу и пригодне поклоне.

Ове године сте сви били супер и од срца вам честитамо!

Позивамо вас, све математичаре, велике и мале, да идуће године учествујете и у још већем броју на такмичењу „Мислиша“ и откријете да је математика лепа и забавна.

Координатор такмичења : Видосава Тадић